KAHRAMANMARAŞ HABERLER

Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun’dan 15 Temmuz Mesajı

Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sarıaltun, mesajında; 15 Temmuz’un, Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en alçak ihanetlerinden birisi olduğunu belirtti.

Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun’un 15 Temmuz Mesajı;

FETÖ terör örgütünün hain emellerini gerçekleştirmek için kalkıştığı 15 Temmuz darbe girişiminin, sağduyulu yüce Türk milletinin birlik ve beraberliği sayesinde şanlı bir zafere dönüştüğünü kaydeden Başkan Sarıaltun, mesajında şu ifadelere yer verdi: “İnsanlığın ve nice uygarlıkların beşiği olan kadim coğrafyamız, kanlı ve vahşi bir saldırıyla, tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine maruz kaldı. Cumhuriyet tarihinin en alçak ihanetlerinden birisini, hatta en büyüğünü yaşadık. Takvimlerin 15 Temmuz 2016 Cuma’yı gösterdiği günün gecesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan FETÖ mensubu bir grup üniformalı hain ve onların işbirlikçileri hain kalkışma planını uygulamaya koydu. Ülkemize, vatanımıza, milletimize ve tüm insani değerlere ihanet eden terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bu kanlı ve hain girişim, aziz milletimizin direnişiyle yerle bir oldu.”

Türk Milletinin söz konusu vatan olunca hiçbir engel tanımayacağını bildiren Sarıaltun, 15 Temmuz demokrasi zaferinin bunun en güzel örneği olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne, milletimizin birliğine, beraberliğine ve huzuruna yönelik yapılan bu alçakça girişimler hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Biz de halkın egemenliğine ve Türkiye’nin demokrasi birikimine sahip çıkma azmiyle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz’da ülkemize, milletimize, bayrağımıza ve demokrasimize yapılan hain saldırıya karşı milli birlik ve beraberlik içerisinde kahramanca mücadele ederek ülkemize, milletimize, bayrağımıza ve demokrasimize sahip çıkan halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu uğurda canlarını feda eden şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun”

One thought on “Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun’dan 15 Temmuz Mesajı

Yorumlar kapatıldı.